mio_banner
ak-celtec-cobra-oficialni.jpg

 

Stylová autokamera s miniaturním magnetickým držákem je přitažlivá nejen pro majitele nových vozů, ale je i vhodným modelem pro umístění na palubní desku. Podívejte se na naše zkušenosti a testovací videa v detailu článku.

Zde najdete detailní specifikace Cel-Tec Red Cobra

 

Instalace Cel-Tec Red Cobra

Stále více automobilů má plast uprostřed čelního skla se senzory, málokdy s kamerou, která by umožňovala záznam jízdy. Chceme-li vlastní autokameru instalovat, musíme pak volit umístění na straně a i v tom případě brání plast optice, aby zaznamenala situaci v celém úhlu záběru.

 

ak-celtec-cobra-zevnitr-1000

 

Tento problém mají hlavně kompaktní a válečkové kamery s magnetickým držákem, varianty s přísavkovým jsou obvykle natolik rozměrné, že tělo kamery je až pod plastem a rozhled tak nemá omezený, řidič už ovšem ano.

Hodně majitelů novějších vozů tak dává přednost instalaci na palubní desku, někdy za cenu otočení autokamery a tím i obrazu. Záběr bude v dolní části mírně omezený oproti zavěšení nahoře, ve většině případů v přijatelné míře.

 

ak-celtec-cobra-zvenku-2-1000

 

Takové řešení neomezuje výhled z vozu, kabel je také jednodušší vést do zásuvky. Pokud chceme obraz zachovat ve správné orientaci, musíme počítat, že půjde o připevnění, které výrobce neplánoval, kromě dodaného lepítka tak přijdou ke slovu i další metody.

 

ak-celtec-cobra-zvenku-1000

 

ak-kores-500

 

U obou variant instalace je možné tělo Cel-Tec Red Cobra natočit nahoru nebo dolů tak, aby čočka mířila správným směrem, 143 stupňů úhlu záběru znamená, že není třeba řešit natočení do strany. Standardní kabel pro autozásuvku je možné nahradit kratší verzí miniUSB - USB podle konektoru, který je k dispozici v autě. Podobná kamera byla v minulosti už v nabídce jako Celtec K3 Triumph, Cobra je krokem vpřed i když už bez zvukových hlášení v češtině.

 

Specifikace CelTec Red Cobra

Nahrávka je ve FullHD 1080 x 1920 pixelů při 30 snímcích za vteřinu v kodeku H.264. Maximální velikost paměťové karty je 64 GB, to znamená více než 10 hodin záznamu, méně, pokud přibývají videa, chráněná proti smazání ve vlastní složce.

V balení je kvalitní kabel s magnetickou cívkou pro korektní kopírování souborů do počítače, i když většině uživatelů postačí prohlížení nebo kopírování vybraných souborů do telefonu, případně přímo z vyjmuté paměťové karty. Autokamera po skončení jízdy korektně uloží poslední soubor díky kondenzátoru (superkapacitoru), a vypne se.

Přiložený návod se do detailu věnuje nastavení a možnostem kamery, doporučení.

ak-celtec-cobra-vsechno-1000

 

Zkušenosti s Cel-Tec Red Cobra

Kameru bez displeje lze umístit téměř do jakéhokoli vozu za předpokladu, že jsme ochotní ji ovládat prostřednictvím WiFi z chytrého telefonu nebo tabletu. Ve skutečnosti ani to není nutné, po zapojení začne automaticky nahrávat ve standardním nastavení, jen nemáme korektně naformátovanou paměťovou kartu. To není problém do 32 GB, větší už je třeba formátovat v autokameře pro správné ukládání záznamu.

 

ak-celtec-cobra-krabice-1000

 

V základním nastavení je vyhrazených 30% pro uzamčené nahrávky, ať už zmáčkneme tlačítko ze strany přístroje nebo je spustí otřesový senzor, ve zbylém prostoru se nahrávají videa v délce 1 (nebo 3 a 5) minut, po zaplnění se nejstarší začnou odmazávat, s výjimkou uzamčených.

Aplikace je stylová, přehledná, a v češtině, po připojení k autokameře umožní nejen základní nastavení, ale i prohlížení, kopírování a sdílení souborů.

Cel-Tec Red Cobra se po aktivaci elektrického okruhu sama zapne a v angličtině to oznámí, červená kontrolka indikuje nahrávání, modrá dostupnost WiFi, seznam dodatečných hlasových informací je uvedený v návodu, lze je i vypnout.

Magnetický držák je miniaturní a odejmutí kamery snadné, jde o jedno z nejlepších řešení na trhu.

 

ak-magnet-500

 

Video Cel-Tec Red Cobra

Bezproblémový záznam se osvědčil ve všech světelných podmínkách, správná paměťová karta (Class 10 - UHS-I) umožní plynulou nahrávku, kamera se nedopustila jediného zaváhání. Umístění na skle znamená lepší přehled o situaci na silnici, u připevnění na palubní desku dostatečný, záleží na provedení a typu vozu.

Ddovozce nás upozornil, že při umístění na čelním skle je zaostření lepší a kvalita videa vyšší (první video - u něj cukání není vlastnost kamery, ale problém kodeku našeho aktuálního střihacího programu). Pokud dokážete udržet sklo během jízdy čisté, možná bude vaše kvalita ještě lepší.

 

A toto jsou záběry z palubní desky, kde do obrazu nezasahuje plast z prostřední části čelního skla:

 

 

Hodnocení CelTec Red Cobra

Moderní kamera do auta je stylovým řešením i pro majitele lepších vozů a ty, kdo dávají přednost decentní instalaci, provedení i vzhled působí kvalitním dojmem. Ovládání prostřednictvím WiFi je snadné a přehledné, autokamera nenápadně odvádí svou práci až do doby, kdy je její záznam potřeba.

 

Zde najdete ceny Cel-Tec Red Cobra

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x