mio_banner
ak-mio-mivue-c590-oficialni

 

 

Mio MiVue C590 má také GPS, podívali jsme se na to, v čem je odlišná od C595W, přímo v reálném testu z provozu.

Mio MiVue C590 - specifikace

V rozlišení FullHD 1920 x 1080 pixelů nahrává 30 snímků za vteřinu, to znamená pro paměťovou kartu microSD asi 5 GB za každou hodinu. Dá se využít kapacita až 256 GB, soubory jsou ve formátu .mp4, korektní uložení zajišťuje kondenzátor (superkapacitor). Parkovací režim funguje s Mio Smartboxem III nebo můžete napájet autokameru nezávisle, bude pak nahrávat bez přerušení.

 

ak-mio-mivue-c590-vsechno

 

Skleněná optika se senzorem STARVIS zabírá úhel 140° i s optimalizací obrazu v noci - jak se liší od modelu MiVue C595W, můžete prozkoumat přímo na videu ze stejných podmínek. Oproti vyššímu modelu nemá WiFi a tím OTA (OverTheAir) zálohování souborů, možnost připojení zadní kamery. GPS využívá stejnou databázi a pracuje stejným způsobem (Mio Smart Alert), včas upozorní na statické radary a informuje během průjezdu úsekem.

 

ak-mio-mivue-c59-dve-kamery-jizda

 

Mio MiVue C590 - instalace

Přestože díky IPS displeji 2" se kamera v autě snadno nastavuje, jen jsme zvolili jazyk a formátovali paměťovou kartu, nenastavovali čas, zůstal tak trochu v minulosti, jak je vidět na videu. Je možnost vypnutí nahrávání zvuku, kompletní ztišení upozornění, nastavení délky ukládaných videí, úprava citlivosti G senzoru (nárazu) a podobně, jako u všech autokamer.

Prakticky jsme si ověřili, že pro vozy s výrazným plastem v horní části předního skla je třeba umístit autokameru s odstupem od něj (C590 je více vpravo). To umožní získat skoro kompletní přehled o situaci před vozem, díky malému držáku zřejmě ještě bez připomínek dopravních policistů.

 

ak-mio-mivue-c590-dve

 

Mio MiVue C590 - zkušenosti z jízdy

Sami si udělejte představu o práci autokamery, na našem kanálu na YouTube nastavte nejvyšší rozlišení:

 

 

 

 

Mio MiVue C590 - hodnocení

Model C590 je vhodný pro ty, kdo neuvažují o zálohování prostřednictvím WiFi a připojení zadní kamery, má pěkný obraz v širokém úhlu, minimalistický design při zachování displeje a tlačítkového ovládání, spolehlivou funkci a velkou kapacitu pro paměťovou kartu.

 

O kolik je C590 levnější oproti C595W?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x