mio_banner
ak-navitel-r980-oficialni

 

Dobře vybavená autokamera s dotykovým ovládáním IPS displeje nahrává ve 4K - podívejte se jak.

Navitel R980 4K - specifikace

Autokamera s přísavkovým držákem a velkým displejem může působit zastarale, ale spíše reaguje na potřeby zájemců, kteří si nebudou komplikovat život připojením přes WiFi a snahou jednou přilepenou kameru přemístit. Displej je 3" IPS a dotykový, na spolehlivém držáku sedí kamera magneticky. Konektor USB-C se dá připojit přímo do držáku, kdybyste neměli k dispozici autozásuvku, dodaný kabel se dá nahradit například USB verzí.

 

ak-navitel-r980-detail

 

R980 má nejen GPS, WiFi a parkovací režim, ale hlavně rozlišení 3840 x 2160 pixelů senzoru SONY, skleněná optika zajišťuje výhled ve 140°. Jedna hodina záznamu zabere asi 8 GB, plánujte tak paměťovou kartu minimálně 64, lépe 128 GB (maximum), soubory jsou ve formátu .TS. Životnost kamery v autě bude vyšší díky využití superkondenzátoru, odolnějšímu vůči teplotním rozdílům a přebíjení. Oproti předchozímu modelu Navitel R900 získal nejen lepší design, ale i lepší vybavení.

 

Navitel R980 4K - instalace a funkce

Instalace je jednoduchá, po očištění vybraného místa se může nebo nemusí aplikovat fólie a přísavkový držák, který se pootočením zajistí, připojený kabel můžete nechat viset nebo vést pod čalouněním k zásuvce. Jakmile se aktivuje elektrický obvod, kamera se spustí a začne nahrávat, i při aktivaci šetřiče obrazovky nás o tom ujistí decentní červená dioda v pravé části.

 

ak-navitel-r980-zevnitr

 

Ve standardním nastavení zůstává displej stále aktivní, zvuková upozornění hlasitá, hlavní je ovšem výzva k formátování paměťové karty, které je nezbytné, aby se videa v pořádku nahrávala. Vzhledem k rychlosti ukládání 4K je mít kartu kvalitnější s dostatečnou rychlostí, je také možné, že videa v plném rozlišení po zkopírování nepřehrajete na starším počítači. Po zaplnění prostoru se začnou přemazávat nejstarší záznamy s výjimkou uzamčených, ať už to určíte ručně nebo G-senzor na základě otřesů, jejich míru si můžete nastavit.

 

ak-navitel-r980-zvenku

 

Parkovací režim je funkce vhodná pro oblasti, kde potřebujete záznam toho, co se dělo ve vaší nepřítomnosti, pro jeho delší využití je potřeba zajistit dlouhodobé napájení, možné to je i pomocí Navitel Smart Box Max.

Navitel DVR Center jsme využili v minulosti pro autokamery bez displeje, kromě nastavení umožňuje stažení a přehrání souborů, v případě Navitel R980 je nejlepší přímo využití displeje. Navitel DVR Player ukazuje na mapě pohyb vozu podle údajů z GPS, to lze v nastavení deaktivovat, v základním informuje pípnutím o železničních přejezdech, může upozornit na překročení rychlosti.

Šikovnou funkcí je digitální rychloměr, obrazovka, která informuje o aktuální rychlosti, GPS oproti tachometru obvykle uvádí přesnější údaj. Když je na trase radar, uvedený v databázi, displej o něm a průběhu jízdy informuje.

ak-navitel-r980-rychlomer

 

ak-navitel-r980-vsechno

 

Navitel R980 4K - test v praxi

Na videa v různých světelných podmínkách se můžete podívat v silničním testu R980 (nastavte nejvyšší kvalitu):

 

 

Navitel R980 4K - hodnocení

Dobře vybavená kamera do auta má kvalitní provedení, zachovává osvědčený přísavkový držák spolu s moderním snadno ovladatelným displejem. Vysoké rozlišení bude přínosné v případech, kdy je SPZ druhého vozu ve větší vzdálenosti nebo horším světle, kdyby kapacita paměťové karty nestačila pro celodenní záznam 4K, je možné přepnout do FullHD.

 

A kolik Navitel R980 stojí?

 

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x