mio_banner
ak-navitel-rs3-zvenku

 

NAVITEL RS3 není jen autokamera pro profesionální řidiče taxíků a dalších služeb, je jednoduchým řešením, jak zachytit dění kolem celého auta, aniž byste museli řešit propojení a instalaci zadní kamery.

Jak si vedla v normálním provozu?

NAVITEL RS3 - specifikace

Přední i zadní kamera má podle výrobce úhel záběru 240° každá a zároveň rozlišení 2560 x 1440 pixelů při 30 snímcích za vteřinu. To znamená i 8 GB za hodinu pro každou z kamer, pokud zachováme nejvyšší 2K detail, maximální kapacita pro paměťové karty je i proto až 516 GB.

ak-navitel-rs3-vsechno

IPS displej 2" je snadno viditelný i ze strany (až 178°), napájecí kabel s USB-C konektorem je možné zapojit do autozásuvky nebo ho nahradit jiným. Díky němu a velkým tlačítkům není třeba propojení prostřednictvím WiFi, pro případné kopírování souborů stačí vyjmout microSD kartu. Autokamera má kvalitní noční režim.

 

NAVITEL RS3 - instalace a nastavení

Naklonění přední části přístroje s optikou má sice rozsah až 70°, vhodné pro většinu vozů, ale do svého Lamborghini už RS3 neplánujte, sklo bude příliš zkosené. Snímače GC4653 jsou pro obě kamery s 8 skleněnými prvky stejné úrovni, v další kapitole se můžete seznámit s realistickými záběry z jízdy, včetně toho, jak se autokamera vypořádá s hmyzem na čelním skle.

Zadní kamera ve tmě využívá infračervené osvětlení, dostatečné pro interiér vozu. Její možnosti jsou omezené výhledem z okének, hlavně zadního, které může být zanesené blátem a tím přijdeme o informaci o dění za autem.

 

ak-navitel-rs3-infrac

 

Parkovací režim za pomoci baterie 280 mAh nahraje půlminutový záznam vždy, když autokamera registruje pohyb, až do vybití, pro dlouhodobější využití je třeba zajistit napájení nezávislé na vypnutém elektrickém obvodu vozu.

Instalace může proběhnout pomocí nalepovací fólie, která nezanechává po odstranění stopy a dá se opakovaně použít, z ní je také možné snadno odlepit kameru.

 

ak-navitel-rs3-zevnitr

 

Je třeba provést úvodní formátování paměťové karty, dají se nastavit i další položky jako délka záznamu, nahrávání zvuku, rozlišení, citlivost G-senzoru. Ten zaznamená a proti smazání uloží video po otřesu vozu, ostatní nahrávky se postupně přemazávají od nejstarší.

 

NAVITEL RS3 - zkušenosti z jízdy

Kamera se v autě chová způsobně, po spuštění ukáže záběry z obou kamer, po nastaveném intervalu přepne na tmavý režim s ukazatelem času. Nedochází k žádným výpadkům nebo hlasitým upozorněním, funkce byla i i při dlouhodobém testu korektní.

Na následujících testovacích videích můžete zkontrolovat, jak v 2K kvalitně zaznamenává provoz i na delších trasách (vždy přepněte do nejvyššího rozlišení, i to je o něco méně kvalitní než originál ve formátu MP4).

 

 

A záběry z vnitřku vozu přímo od Navitelu:

 

 

NAVITEL RS3 - hodnocení

Autokamera se dvěma objektivy na jednom těle je jednodušší než instalace zadní kamery s hledáním způsobů, jak uložit propojovací kabel. Má panoramatický výhled z vozu, omezený jen konfigurací okének nebo pasažérů, kvalitní záznam a bezchybnou funkci i pro parkovací režim.

 

Kolik NAVITEL RS3 DUO WIDE stojí?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x