mio_banner
ak-sencor-5000-detail-1000.jpg

 

Vyplatí se koupit lacinou kameru do auta? V čem spočívá rozdíl oproti dražším modelům?

Podívejte se na náš test autokamery od značky známé svou cenovou dostupností.

Ceny můžete porovnat zde

 

Instalace Sencor SCR 5000GS

Držák na první pohled vypadá jako přísavkový, ale jde o kombinaci samolepicí plochy s kloubem, umožňujícím natočení autokamery do požadovaného směru. V balení je náhradní nálepka, máme tak možnost kameru jednou přemístit. Díky velikosti obou dílů je instalace prostorově poměrně nenáročná, zapojení miniUSB kabelu může být do autozásuvky dodaným kabelem nebo kratším náhradním přímo do USB zdířky.

 

ak-sencor-5000-zevnitr-4-600

 

Nastavení a ovládání autokamery je jednoduché, jakmile uživatel objeví i tlačítka po stranách, menu v češtině spolu s manuálem nedává příležitost k omylu. Displej 1,5" je poměrně malý, to se pozitivně projevuje rozměrech kamery, černá barva pomáhá zajistit nenápadný vzhled. Diody indikují aktivitu a dobíjení, je možné nastavit vypnutí displeje aby neodváděl pozornost od řízení.

 

ak-sencor-5000-zvenku-600

 

Opět jsme měli možnost vyzkoušet alternativní instalaci na palubní desku aby při umístění blíže ke středu čelního skla nezabíral část obrazu plast na čelním skle. Při tomto řešení jsme přišli o výhled přímo před vozidlo, ale SPZ vozů v obou pruzích byla ještě dostatečně v záběru.

 

Specifikace Sencor SCR 5000GS

Do malého těla autokamery se vešel GPS modul, spolu s běžnými funkcemi a parkovacím režimem tak cílí na zájemce, kteří chtějí nejlepší poměr ceny a výbavy za málo peněz.

Údaj o šířce záběru 170° je marketingovou pohádkou, paměťová karta má podle návodu 64 GB, stránky výrobce uvádí 128 GB. Lithiová baterie umožní korektní vypnutí, kapacita není plánovaná pro delší samostatnou funkci mimo napájení.

 

ak-sencor-5000-vsechno-1000

 

Video je bez interpolace ve FullHD 1080 x 1920 pixelů, noční režim umožňuje přepnutí do šedé škály a disponuje režimem Starlight Vision, který by měl lepší výsledky v dražší autokameře.

 

Podívejte se také na naši recenzi Navitel R300 GPS

 

Zkušenosti se Sencor SCR 5000GS

V dobrých světelných podmínkách jsou výsledky přijatelné, za soumraku a v noci jsou podprůměrné vzhledem k použití levného snímače a optiky.

 

 

Hodnocení Sencor SCR 5000GS

Autokamera je vhodná pro řidiče, kteří jsou na cestě přes den a zároveň ocení GPS nebo parkovací režim, které nejsou za tuto cenu běžnou výbavou. Ve své kategorii odvádí odpovídající práci, její výhodou jsou navíc malé rozměry.

 

Cenu a hodnocení uživatelů najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x