mio_banner
ak-a5-wifi-150

TrueCam A5 Pro WiFi je nástupcem úspěšného modelu, určeného pro ty, kdo hledají dobře vybavenou autokameru ve střední cenové kategorii.

Připojuje se k ní GPS modul s databází silničních radarů, WiFi komunikaci s mobilním zařízením, má přehledné ovládání a dobrou obrazovou kvalitu.

Podívejte se na souhrn našich zkušeností do detailu článku

Co budete montovat

Samotná kamera se dá přicvaknout na přísavkový držák nebo na verzi s 3M lepicí páskou, ve variantě s GPS modulem nebo bez něj. Kabel může volně viset nebo se schovat podél i za polstrováním, příjemným překvapením je výdrž baterie - na kratší cesty napájení ze zásuvky 12 - 24V nebudete potřebovat. Vzhledově je TrueCam A5 Pro WiFi stejná jako předchozí verze, o které jsme psali zde, jen tvar GPS modulu se liší.

ak-a5-wifi-600 

Co je u A5 nového

Samozřejmě snímač a optika, která zabírá v úhlu 130 stupňů, aniž by došlo k většímu zakřivení obrazu. Pro pohodlnější práci s kamerou je možné ovládat Truecam A5 prostřednictvím WiFi na telefonech a tabletech s Androidem nebo iOS, stahování souborů na cestě je tak jednodušší.

Displej ukazuje vaši skutečnou rychlost (tachometr vašeho auta obvykle o něco více) a zodpovědně vás varuje při každém překročení, stejně jako před většinou stacionárních radarů, funkce se dá vypnout. Na Truecam A5 je možné doplňkově nasadit UV a polarizační (CPL) filtr, který zlikviduje odraz na předním skle a lépe vykreslí scénu před vámi. Při nastavení délky jednotlivých záznamů nabízí i desetiminutovou variantu.

Další funkce má obdobné jako ostatní autokamery v podobné cenové kategorii - G-senzor, parkovací mód, detekci pohybu před vozem, která zapne nahrávání.

Nastavení je jednoduché, vyžaduje se po vás jen nastavení data a času pokud nemáte připojený GPS modul, jinak ho nastaví sám. Ostatní položky můžete nechat jak jsou, případně jednotlivé funkce ve volném čase upravit. České menu je přehledné, přiložený manuál podrobný, ale není nezbytně nutný, provede vás hlavně detaily.

ak-magicam-databaze-600 

Jak vypadá obraz z A5

Pro záznam dopravní situace je zcela bezproblémový, mírně surrealistická obloha je daň za vysokou ostrost, která dobře vykresluje SPZ. Nesetkali jsme se s cukáním obrazu nebo jinými vadami, na mikroSD kartu uložíte asi 8 hodin záznamu, kamera má pro ni limit 32 GB. Noční záznam je v nyní už standardním WDR, bezvadný ve městě, slušný na okreskách.

Jako obvykle, soubory je možné přenášet přiloženým miniUSB kabelem nebo vložením karty do čtečky, formát .MOV obsahuje i GPS data, Google Maps nebo program vám trasu i s rychlostí přehraje na počítači. Zvuk z interiéru vozu je možné nahrávat nebo vypnout odpovídajícím tlačítkem.

Naše testovací záběry najdete na YouTube kanálu.

ak-a5-obloha-600 

Jak si TrueCam A5 Pro WiFi stojí

V téhle chvíli nabízí odpovídající kvalitu za přijatelnou cenu vzhledem k GPS modulu, v budoucnu se zřejmě posune k využití větších paměťových karet a nejspíš dojde ke změně designu. A5 je nenápadná a snadno ovladatelná, vhodná pro seriózního řidiče, kterému nestačí jen základ. Výhodou A5 ve srovnání s jinými kamerami do auta je také obraz bez zakřivení, aniž by byl úhel záběru výrazně omezený.

 

Přehled autokamer Truecam najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x